PHP Dersleri

"Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; ezSQLcore has a deprecated constructor" hatasının çözümü

EzSql Hata ÇözümüEzSQL ile bir proje geliştirdikten sonra daha çok saf PDO kodlarını kullandım projelerimde. Uzun bir aradan sonra hızlı bir proje çıkartmam gereken bir işimde admin panelini arşivden çıkartıp kullanayım istedim. Admin panele giriş için login ekranını açınca şu hata ile karşılaştım: Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; ezSQLcore has a deprecated constructor. Çözümü ise çok zor değil.

Devamını oku...

Localhost XAMPP Sunucuda '#1142 SELECT command...' Hatasının Çözümü

phpmyadmin 1142 error hatasinin cozumuLocalhost'unuzu D: gibi farklı bir sürücüye kurduysanız ve işletim sisteminin imajını geri yükleme vb. işlem yaptıysanız PhpMyAdmin'de tablolara tıkladığınızda #1142 - SELECT command denied to user ''@'localhost' for table 'pma_table_uiprefs' şeklinde bir hata ile karşılaşabilirsiniz.

Devamını oku...

EzSql ve PDO ile Türkçe Karakter Sorununun Çözümü

Ezsql PDO Turkce Karakter CozumuYazmış olduğum masaüstü programlarımı lisanslama işlemi için online lisanslama yöntemini kullanıyorum. Daha önce kullandığım online lisanslama sistemi biraz eskimeye başlamıştı ve kısıtlı özelliklere sahipti. Programlarımda kullandığım lisanslama sistemini yenilemeye karar verdim. Lisanslama sisteminin online ayağında veritabanı işlemleri için daha önce saf PDO kullanırken bu projede arada EzSql kullanmaya karar verdim.

Devamını oku...

Windows Sunucuda Php Maceraları

Windows Sunucuda Php İle ÇalışmakÜzerinde çalıştığım bir projem var. Projemde hem ASP.Net hem de Php kullanmak istediğim için kaçınılmaz olarak Windows sunucu kullanmam gerekti. İlk defa Windows sunucu kullandığım için çok sayıda problem yaşayacağımı biliyordum ve nitekim beklediğim oldu.

Projemde web servis kısmını ASP.Net ile yapıp veritabanını MySql olarak seçtim. Daha önce hiç ASP.Net ile web servis yazmadığım için öncelikle bir arama yaptım ve ne yazık ki dişe dokunur bir kaynak bulamadım. İşin bu kısmını yani ASP.Net ile web servisi nasıl yazılır? Web servis sunucuya nasıl aktarılır? gibi soruların cevabını başka bir yazıda detaylıca anlatacağım.

Devamını oku...